17.07.2019 15:10 6 raz

Strażnicy oddali krew. Jednym z rekordzistów funkcjonariusz z Rumi

fot. sm,.rumia.pl

Ponad 22 litry krwi oddali honorowo pomorscy strażnicy w ramach działań pod hasłem „Strażnicy służą krwią”. Do tej pory najwięcej bezcennego leku oddał starszy specjalista Ireneusz Koleniec – strażnik z Rumi.

W ciągu trzech tygodni (od 17 czerwca do 5 lipca 2019 r.) w dziesięciu strażach miejskich na Pomorzu 50 osób oddało 22,5 litra krwi. Byli to pracownicy jednostek (również z naszego regionu), ich rodziny i przyjaciele.

Akcja krwiodawstwa wśród pomorskich strażników została przeprowadzona w ramach wydarzenia „Bezpieczne wakacje”, organizowanej przez Prefekturę Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego. Jak podali przedstawiciele rumskiej jednostki, największe grono honorowych dawców w tym roku stanowili pracownicy Straży Miejskiej w Gdyni.

Każdemu z dawców pobrano 450 ml krwi. W działania pod hasłem „Strażnicy służą krwią” zaangażowali się pracownicy straży miejskich z Gdańska, Gdyni, Kartuz, Kościerzyny, Malborka, Rumi, Sopotu, Starogardu Gdańskiego, Wejherowa i Władysławowa.

Krew oddaje regularnie wielu funkcjonariuszy. Nie brakuje wśród nich rekordzistów i posiadaczy odznak „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Zastępca kierownika Referatu Interwencyjnego Straży Miejskiej w Gdańsku Włodzimierz Jank oddał do tej pory ponad 43 litry krwi, starszy strażnik Mariusz Latecki ze Straży Miejskiej w Gdyni ponad 29 litrów, a rekordzista z Rumi to starszy specjalista Ireneusz Koleniec – 25 litrów – nie kryje dumy Roman Świrski, komendant Straży Miejskiej w Rumi. -

Podobna akcja odbyła się także w ubiegłym roku (uzyskano wówczas 33 litry krwi).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24