16.07.2019 09:13 1 amb

Żółty będzie motywował do działania mieszkańców Wejherowa

Fot. WCK

Kolejna wejherowska stacja transformatorowa zyskała nowe oblicze i teraz zamiast odstraszać swoją szarością przyciąga uwagę. Obiekt, który znajduje się przy ulicy Heyki w Wejherowie został pomalowany na żółto i znalazły się na nim wzory kaszubskie.

Często padają ofiarami wandali albo domorosłych twórców graffiti. Tym razem, w ramach akcji „Stolemy Energii”, mało estetycznymi trafostacjami z Wejherowa zajęli się profesjonalni artyści, którzy tworzą na nich prawdziwe murale.

Psychologia kolorów uczy, że to jakimi tonacjami się otaczamy ma ogromne znaczenie. Żółty podobno pobudza, motywuje do działania, sprawia, że zapominamy o zmęczeniu. Symbolizuje ponadto potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem – informują pracownicy Wejherowskiego Centrum Kultury.

Efekt, który można podziwiać to skutek współpracy Weroniki Syrkowskiej i Alicji Gaszty. Po raz pierwszy dokonały fuzji swojej twórczości.

Artystki były dwie, ale rąk chętnych do malowania było znacznie więcej - sporo dzieciaków chętnie chwytało za wałki. Szkoda tylko, że najchętniej malowały. po sobie nawzajem – czytamy na Facebooku WCK-u.

Akcja „Stolemy Energii”, jest realizowana przez Wejherowskie Centrum Kultury we współpracy z Urzędem Miasta Wejherowa i w porozumieniu z dystrybutorem energii, potrwa do końca lipca. Nowe malowanie zyska łącznie 10 obiektów.

Fot. WCK


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24