10.07.2019 15:10 0 Kwt/mat.prasowe

Zgłoś wyjątkową osobę do nagrody #OkularyKaczkowskiego

mat.prasowe

Jeszcze tylko przez kilka dni, bo do 15 lipca można zgłaszać ludzi odważnych, bezkompromisowych i walczących o równość, godność i indywidualne podejście do drugiego człowieka do nagrody „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”.

Rodzina i przyjaciele ks. Jana Kaczkowskiego, działający w fundacji jego imienia postanowili nagrodzić tych, którzy nie widzą przeszkód by z zaangażowaniem i miłością działać na rzecz innych. Zgłaszać można osoby indywidualne, instytucje, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które działają w Polsce i za granicą.

Chociaż działaniom księdza towarzyszyło wiele przeszkód, on sam zdawał się ich nie dostrzegać – mówi Anna Cina-Ciskowska, prezes zarządu fundacji – A my do dziś żartobliwie zastanawiamy się, czy to kwestia wady wzroku czy ogromnego serca. Faktem jest, że Jan wybudował hospicjum mimo braku pieniędzy, „ojcował” wielu osobom i wymagał od siebie tyle samo ile od zdrowego człowieka, mimo chorób, które go dotknęły. Teraz chcemy nagrodzić osoby, które działają zgodnie z jego ideami. Nawet jeżeli wcześniej o nim nie słyszały.

Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń konkursowych fundacja rozpocznie prace mające wyłonić 10 nominowanych do nagrody. W skład kapituły konkursowej zasiadają m.in. Józef Kaczkowski, Jerzy Stuhr, Kapsyda Kobro-Okołowicz i Przemysław Staroń. Wyniki i wręczenie nagród, w tym finansowych, zostaną ogłoszone podczas gali, która odbędzie się we wrześniu, w Sopocie.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie okularykaczkowskiego.org


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24