05.07.2019 16:10 1 mike

Udowadniają, że plaża może być… w dowolnym miejscu

Fot. TTM

Osoby, które mieszkają w pobliżu plaż, najczęściej unikają tłumów i chętniej wybierają inne formy wypoczynku. A co zrobić, gdy w mieście brakuje plaży? Okazuje się, że nie trzeba wyjeżdżać nad morze czy jezioro, aby rozkoszować się urokami plażowania. Tyle tylko, że czasami ma ono wymiar wirtualny.

Warto już teraz zrobić sobie postanowienia na wiosenno-letnie kilka tygodni i spędzić czas w wyjątkowym miejscu. Tylko pamiętajcie o olejku do opalania – to brzmi jak zachęta do spędzenia wolnego czasu w nadmorskim kurorcie. Tymczasem propozycja dotyczy plażowania… w Rumi, czyli w mieście, gdzie wprawdzie jest woda, ale nie ma piasku.

Facebookowe wydarzenie pn. „W 2019 roku opalę się na plaży w Rumi” stworzył Paweł Jałoszewski. Jak twierdzi, „rumska plaża” jest tam, gdzie sami tego chcemy. I choć samo powstanie „plaży” było przypadkowe, lecz jej popularność – czy raczej: idea – diametralnie wzrosła.

Jedna z celebrytek źle oznaczyła swoje miejsce pobytu. Później internet to podchwycił i w kolejnym roku powstało wydarzenie, w którym wzięło udział 350 osób. Kontynuujemy tę tradycję, w ramach żartu. Tym razem jest nas trochę więcej, bo ponad 1300 osób – mówi Paweł Jałoszewski, założyciel bloga „Tymczasem w Rumi”.

Żart, ironia czy myślenie życzeniowe? Tak czy inaczej, pomysł się spodobał, a opalanie w Rumi trwa w najlepsze. Internauci mogą uczestniczyć w wydarzeniu w każdą środę tygodnia, do aż końca wakacji.

Tymczasem w pobliskiej Redzie jest i woda, i piasek, jednak nie można skorzystać z kąpieli. Plaża niby jest, ale nie można w pełni docenić jej uroków. Być może zatem, podobnie jak przypadku Rumi, znów trzeba się odwołać do bezkresnej wyobraźni? A ta, jak mawiał Albert Einstein, jest ważniejsza od wiedzy…

Fot. TTM

Wychodzi więc na to, że mieszkańcy Małego Trójmiasta Kaszubskiego są w uprzywilejowanej pozycji, w porównaniu z innymi wczasowiczami. Aby korzystać z uroków plażowania, nie muszą tkwić w korkach, w drodze nad morze ani rozstawiać parawanów. Wystarczy odrobina wyobraźni i może jeszcze sprawne połączenie z internetem. Z niecodziennej formy plażowania w Rumi, za pomocą łączy internetowych, można skorzystać tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24