28.06.2019 14:00 12 Kwt/UM Wejherowo

Wejherowo: Nowoczesne laptopy trafiły do dwóch szkół

Źródło: Wejherowo.pl

Do wejherowskich szkół trafiły łącznie 24 komputery przenośne, wszystko dzięki projektowi „Ja w internecie”. Nowy sprzęt będzie służył najmłodszym mieszkańcom miasta.

Dwanaście laptopów trafiło do Szkoły Podstawowej nr 9, a kolejnych dwanaście – do Szkoły Podstawowej nr 6.

Jako miasto pozyskaliśmy na realizację projektu „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” grant w wysokości prawie 150 tys. zł. Do celów szkoleniowych zakupiliśmy 24 laptopy, które dzisiaj, po zakończeniu projektu, zostały przekazane do dwóch naszych szkół. Mam nadzieję, że nowy sprzęt będzie dobrze służyć zarówno uczniom, jak i nauczycielom – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Projekt „Ja w internecie” przeprowadzony został w ciągu pół roku w Urzędzie Miejskim przy ul. 12 Marca i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Kaszubskiej. W trakcie szkoleń mieszkańcy Wejherowa mogli rozwijać umiejętności niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym. W warsztatach wzięły udziały 264 osoby powyżej 25. roku życia.

Celem całego programu była nauka korzystania z możliwości internetu oraz podniesienie umiejętności niezbędnych do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym.

Projekt został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska na lata 2014-2020. Operatorem programu w imieniu Ministerstwa Cyfryzacji jest Fundacja Legalna Kultura.

Źródło: Wejherowo.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24