26.06.2019 10:17 0 PM

Pilnie potrzebna krew dla Wiktora z Góry!

Fot. mat.pras.

Rodzina 9-latka z Góry, który choruje na rzadki nowotwór krwi, prosi oddawanie krwi dla chłopca. Wiktor potrzebuje krwi z grup B+/B–/0.

– *Prosimy każdego, kto tylko może, a w szczególności honorowych dawców krwi oraz osoby regularnie, stale oddające krew - przebadane, o oddawanie krwi z grup B+/B-/0, poprzez tzw. zabieg aferezy czyli odseparowania koncentratu krwinek płytkowych z krwi pełnej z dopiskiem Wiktor Kohnke. Zabieg jest dłuższy niż standardowe pobranie krwi i trwa od około 40 minut do 2 godzin - apeluje Magdalena Kohnke, mama Wiktora.

Wiktor od grudnia ubiegłego roku choruje na rzadki nowotwór krwi – Atypical Blastic Plasmocytoid Denderitic Cell Neoplasm. Jego organizm wytwarza dodatnie przeciwciała przeciwpłytkowe, dlatego konieczne jest przetaczanie płytek krwi z aferezy, a tych, niestety, brakuje w banku krwi.

Bardzo zależy nam również na tym, aby każdego dnia, chociaż jedna osoba oddała krew. Aby codziennie czekały na niego świeże płytki, nie mrożone – dodaje mama chłopca.

Aby podzielić się swoim życiodajnym płynem, konieczny jest przyjazd do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku (ul. Józefa Hoene-Wrońskiego 4).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24