24.06.2019 14:50 3 mike/KWP Gdańsk

Mniej wypadków, więcej nietrzeźwych – policja podsumowała długi weekend

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Od ubiegłej środy do niedzieli (19–23 czerwca) pomorscy policjanci prowadzili na drogach wzmożone działania, w związku z przedłużonym weekendem. Jak podają mundurowi, w porównaniu z 2018 rokiem, niemal o połowę zmalała liczba wypadków. Znacznie mniej było też rannych. Zatrzymano za to więcej osób kierujących pod wpływem alkoholu.

Łącznie na terenie województwa pomorskiego w długi weekend – zarazem pierwszy weekend tegorocznych wakacji – na drogi wyruszyły wzmożone patrole. Funkcjonariusze pełnili służbę zarówno w oznakowanych pojazdach, jak i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

Działania koncentrowały się na podwyższeniu świadomości kierowców w zakresie właściwych zachowań na drodze, dostosowania prędkości do warunków na drodze oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa – podają mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Pocieszać może fakt, że w 2019 roku odnotowano niemal o połowę mniej wypadków niż przed rokiem (26 vs 50). Znacznie mniej osób zostało też rannych (29 vs 74). Niestety, nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. W wyniku wypadków zginęły dwie osoby, w tym jedna w Kębłowie. W analogicznym okresie 2018 roku śmierć na drogach poniosły trzy osoby.

Mimo licznych akcji prewencyjnych i kontrolnych, nadal wielu kierowców decyduje się na jazdę „na podwójnym gazie”. Podczas pierwszych pięciu dni wakacji na Pomorzu ujawniono 70 takich przypadków.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24