20.06.2019 07:18 0 raz

Dziewczyna podtopiona w wodach jeziora. Akcja straży i pogotowia

Zdjęcie ilustracyjne, Archiwum

Choczewscy strażacy zostali wezwani na plażę na pomoc młodej kobiecie, która uległa podtopieniu. Udzielili jej pierwszej pomocy i dopilnowali, by trafiła w ręce lekarza.

Alarm podniesiono około godziny 18:00 we środę 19 czerwca. Strażacy z OSP Choczewo zostali wysłani na plażę nad Jeziorem Choczewskim pomiędzy Choczewem a Starbieninem. Po przybyciu w miejsce zdarzenia druhowie zastali osoby, które opiekowały się leżącą dziewczyną na drodze prowadzącej wokół jeziora.

Młoda dziewczyna prawdopodobnie uległa podtopieniu i przez swoich przyjaciół została wyciągnięta z wody i ułożona na drodze dojazdowej – podają ochotnicy z Choczewa. - Działania przybyłych zastępów OSP Choczewo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ułożeniu w pozycji bocznej, dokonaniu termoizolacji, wdrożeniu postępowania przeciwwstrząsowego oraz kontrolowaniu czynności życiowych do momentu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Po przybyciu karetki, poszkodowaną dziewczynę przekazano lekarzowi. Następnie po przebadaniu i zaopatrzeniu poszkodowanej osoby, załoga pogotowia zabrała dziewczynę do szpitala.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24