15.06.2019 13:11 2 raz

Włamywał się, kradł, grozi mu więzienie

fot. KPP Wejherowo

Policjanci z Wejherowa zatrzymali 37-latka w związku z kradzieżami i włamaniami, do których od pewnego na terenie różnych miejscowości w powiecie. Mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu więzienie.

Kryminalni z Wejherowa od końca kwietnia zajmowali się sprawami dotyczącymi kradzieży oraz włamań do których dochodziło w różnych miejscowościach gmin: Luzino, Wejherowo oraz na terenie miasta Wejherowo.

Sprawca kradł elektronarzędzia z samochodów m.in. wiertarkę, szlifierki kątowe, wkrętarkę, młot udarowy, myjkę ciśnieniową, agregat, wiertarki udarowe, a także inne urządzenia jak analizator spalin, zgrzewarki, paliwo z kilku samochodów, felgi aluminiowe, rusztowania oraz samochód ciężarowy Iveco daily – podaje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie pracując nad tymi sprawami ustalili i zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Wejherowo. Został przesłuchany przez oraz usłyszał łącznie 8 zarzutów.

Jak się okazało, sprawca kradł w warunkach powrotu do przestępstwa. Zatrzymany został doprowadzony do sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu – dodaje policjantka.

Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24