17.06.2019 08:00 2 mike

Rusza policyjna akcja 'prędkość'

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Więcej patroli i zero tolerancji dla piratów drogowych. Pierwszy tydzień wakacji policjanci rozpoczynają akcją „Prędkość”. Na pomorskich drogach można się spodziewać zwiększonej liczby mundurowych, a także nieoznakowanych radiowozów.

Akcja „Prędkość” potrwa przez cały poniedziałek (17 czerwca). Oprócz kontroli prędkości, mundurowi zwrócą również uwagę na przestrzeganie obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowość przewożenia najmłodszych pasażerów w fotelikach.

Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na inne wykroczenia. Każdy kontrolowany kierowca zostanie zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Do działań zostaną zaangażowanie patrole oznakowane oraz nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Policjanci przypominają, że do wielu tragicznych wypadków dochodzi przy sprzyjającej pogodzie i na prostych odcinkach dróg.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24