14.06.2019 11:20 17 mike/SM Wejherowo

Pijany rowerzysta i libacja alkoholowa w aucie

Fot. SM Wejherowo

Dwóch nietrzeźwych kierujących trafiło w piątek (14 czerwca) w ręce wejherowskich mundurowych. Jeden z nich poruszał się rowerem, a drugi, po skończonej libacji alkoholowej, postanowił wsiąść za kółko. Obu mężczyznom grozi do dwóch lat więzienia.

O godzinie 2:45 strażnicy miejscy zwrócili uwagę na mężczyznę, który poruszał się rowerem po ulicy Puckiej. Widać było wyraźnie, że ma problemy z utrzymaniem linii prostej i jedzie „wężykiem”. Dodatkowo rower, którym jechał, nie miał wymaganego oświetlenia. Po zatrzymaniu rowerzysty i kontroli trzeźwości okazało się, że ma on 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Fot. SM Wejherowo

Fot. SM Wejherowo

Mniej więcej w tym samym czasie dyżurny straży miejskiej zauważył, że w jednym z aut przy ulicy Dąbrowskiego odbywa się libacja alkoholowa. „Impreza” trwała kilka godzin, aż do poranka.

O godzinie 7:07 kierowca pojazdu postanowił miejsce to opuścić. Ruszył volkswagenem w kierunku ulicy Puckiej. Tam został zatrzymany przez patrol Straży Miejskiej. Kierujący przyznał się do spożywania alkoholu – relacjonuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Okazało się, że mężczyzna w ogóle nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. W jego organizmie stwierdzono 1,66 promila alkoholu. Sprawcą tego przestępstwa zajmują się Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Fot. SM Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24