11.06.2019 15:20 0 PM

Kaszubskie legendy oczami młodzieży z gminy Wejherowo

Fot. archiwum

Gmina Szemud i Wejherowo dostały się do programu EtnoPolska 2019. W sumie złożono 715 wniosków, a ostatecznie wyłoniono 251 beneficjentów, którzy łącznie otrzymają dofinansowanie w wysokości 10 mln zł na realizację działań z zakresu edukacji regionalnej oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego.

W ramach programu realizowane są zadania z zakresu twórczości ludowej i amatorskiej wielu dziedzin, uwzględniające tradycyjne rękodzieło i rzemiosło, a także unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego.

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie otrzyma 30 tys. zł na Szemudzkie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Z kolei Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo dzięki dofinansowaniu w kwocie 35 tys. zł zorganizuje projekt „Legendy kaszubskie widziane oczami młodego pokolenia”.

Projekt jest skierowany do dzieci powyżej 12. roku życia i ma polegać na serii warsztatów dla młodzieży, która będzie uczyła się aktorstwa, charakteryzacji, tworzenia scenografii i sztuki. Wszystko ma opierać się o baśnie i legendy kaszubskie, ale nie w dosłownym znaczeniu, ma to być widziane ich oczami. Być może wpadną na pomysł, żeby te legendy uwspółcześnić. Ich zadaniem będzie stworzenie scenariusza sztuki – wyjaśnia Natasza Sobczak, dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.

Warsztaty będą odbywały się od 1 do 10 sierpnia w Bieszkowicach. Ostatniego dnia uczestnicy pokażą sztukę, którą przygotują podczas projektu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24