24.05.2019 10:04 10 PM

Mieszkańcy gminy Luzino zapłacą więcej za wywóz odpadów

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Podwyżka za wywóz śmieci, dodatkowe pojemniki na bioodpady czy pomoc materialna dla uczniów – to tylko niektóre tematy podjęte na sesji luzińskiej rady gminy.

Mieszkańcy gminy Luzino zapłacą więcej za śmieci, na razie jednak muszą wyposażyć się w dodatkowy pojemnik na odpady biodegradowalne.

Z tym będzie się wiązała zmiana umów na odbiór odpadów komunalnych. Pokłosiem tego będzie w późniejszym terminie zmiana cen. Wiemy, że w innych samorządach ceny zmieniają się w zakresie od 50 do nawet 80–90 procent na niekorzyść mieszkańców – mówi Bartłomiej Formela, przewodniczący Rady Gminy Luzino.

Gmina zapowiada podwyżki opłaty za wywóz odpadów od nowego roku kalendarzowego.

W trakcie obrad radni zajęli się również tematem pomocy materialnej dla uczniów gminnych szkół. Dofinansowanie jest przyznawane na kilka miesięcy i obejmuje zakup przyborów szkolnych czy książek.

Na dzień dzisiejszy mamy do rozdysponowania 100 tys. zł, będzie więcej, bo co pół roku możemy występować o dofinansowanie. Kryterium dochodowe to obecnie ponad 583 zł na osobę – informuje Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

Maksymalna kwota dla jednego ucznia to 123 zł miesięcznie. Oprócz tego ustalono, że przy Szkole Podstawowej nr 1 w Luzinie powstaje linowy plac zabaw dla dzieci.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24