15.05.2019 13:10 0 PM

Słuchacze UTW poznawali lokalne media

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

„Po co nam media lokalne?” „Co daje śledzenie lokalnych serwisów?” „Jak wygląda praca dziennikarza i z jakimi wyzwaniami musi się zmierzyć na co dzień”. Między innymi te zagadnienia były przedmiotem zajęć w wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Nie zabrało też wymiany zdań, a seniorzy przedstawili swoje oczekiwania w zakresie programowym.

Uczestnicy spotkania mogli poznać specyfikę pracy we współczesnych mediach, a także dowiedzieć się, na czym polega charakterystyka mediów lokalnych i poznać je „od środka”.

Wykład był bardzo ciekawy, profesjonalnie poprowadzony i zachęcający do oglądania. Dowiedzieliśmy się ciekawostek, o których na co dzień się nie wie. Nasz uniwersytet pracuje już 14. rok i przez te wszystkie lata jesteście z nami – mówi Bogna Zubrzycka, rzecznik Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie.

Historię i współczesność trzech głównych mediów Nadmorskiej Grupy Medialnej: Twojej Telewizji Morskiej, Radia Norda FM i portalu Nadmorski24.pl zaprezentował Michał Mikołajczak, wydawca serwisu Nadmorski24.pl.

Powinniśmy częściej nie tylko przekazywać informacje, ale uważnie słuchać, co mówią do nas nasi odbiorcy. Możemy opowiedzieć coś ciekawego o naszych mediach, o naszej pracy i skrócić dystans, który czasami dzieli dziennikarzy od odbiorców. A on, zwłaszcza w przypadku mediów lokalnych, powinien być jak najmniejszy – wyjaśnia Michał Mikołajczak, wydawca portalu Nadmorski24.pl.

Wykład poprzedziła wizyta słuchaczy UTW w siedzibie redakcji w Wejherowie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24