08.05.2019 07:59 10 mike

Kolejne alarmy bombowe w szkołach, służby w gotowości

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Zanosi się na kolejny niespokojny dzień w szkołach, w których będą przeprowadzane matury. Mimo wzmożonej gotowości służb, nadal trwa weryfikacja dotycząca zgłoszeń o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych.


Aktualizacja, godz. 12:50: Matury w powiecie wejherowskim przebiegały bez większych zakłóceń. Łącznie, jak potwierdził st. kpt. Mirosław Kuraś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie, strażacy zostali wezwani czterokrotnie do alarmów bombowych: przy ul. Budowlanych w Wejherowie (godz. 5:56); na ul. Łąkowej w Redzie (godz. 6:39); na Osiedlu Kaszubskim (godz. 8:26); na ulicy Grunwaldzkiej w Rumi (godz. 9:33).


W środę (8 maja) o poranku alarm bombowy – podobnie jak wczoraj – ogłoszono w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 przy ulicy Budowlanych w Wejherowie. Zarówno wejścia do szkoły, jak i do poszczególnych sal lekcyjnych zostały zaplombowane. Na miejsce udali się policjanci oraz strażacy w sile trzech zastępów. Działania służba zakończyły się przed godziną 8:00.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Strażacy pojawili się także w Powiatowym Zespole Szkół przy ulicy Łąkowej w Redzie. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło o godzinie 6:39.

Od wczoraj część szkół w Polsce pilnowali policjanci, by zminimalizować ryzyko podłożenia ładunków wybuchowych. Tak było m.in. w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Służby na razie są wstrzemięźliwe, jeśli chodzi o komentarze dotyczące zgłoszeń, które pojawiają się masowo w całej Polsce. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, zgłoszenia były wysyłane co najmniej od kilku dni drogą mailową, najprawdopodobniej za pomocą anonimowego proxy z zagranicznych serwerów. To może utrudniać identyfikację nadawców wiadomości.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24