08.05.2019 11:00 11 PM/wejherowo.pl

Wejherowo myśli o niepełnosprawnych – miasto otrzymało certyfikat

Źródło: Wejherowo.pl

„Realizując kolejne inwestycje w Wejherowie, uwzględniamy potrzeby osób niepełnosprawnych.” Zostało to docenione i miasto otrzymało specjalny certyfikat dla samorządu, który wdraża konwencję ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Wyróżnienie to efekt wielomiesięcznego monitoringu prowadzonego w mieście. Polegał on na spotkaniach i rozmowach z pracownikami danej instytucji oraz sprawdzeniu dostępności architektonicznej wybranych budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Staramy się, aby miasto było przyjazne wszystkim grupom społecznym. Jednak nie oznacza to, że wszystko już zostało zrobione. Do tej pory przede wszystkim zadbaliśmy, aby budynki służące do obsługi mieszkańców, tj. magistrat, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czy Wejherowskie Centrum Kultury, były przystosowane dla osób niepełnosprawnych – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Jak zaznaczają włodarze miasta, przeprowadzony monitoring pozwolił również zdiagnozować miejsca, gdzie jeszcze potrzebna jest interwencja i działanie.

Według raportu w Wejherowie prowadzone są działania mające na celu poprawę jakości życia niepełnosprawnych mieszkańców, zapewnienie dostępności usług i przestrzeni, a także wzmocnienie możliwości korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami z praw obywatelskich na takich samych zasadach jak inni obywatele.

Źródło: Wejherowo.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24