08.05.2019 09:00 6 PM

Szykuje się remont ulicy Karnowskiego w Wejherowie

Źródło: Google Maps

Wejherowo zapowiada kolejne inwestycje drogowe. Będzie remont ulicy Karnowskiego, a oprócz tego utwardzone zostaną drogi gruntowe.

Dołożono 1,2 miliona złotych do budowy ulicy Karnowskiego, której realizacja wkrótce się rozpocznie. Środki pochodzą z przesunięcia z Węzła Kwiatowa, gdyż zmienił się termin zakończenia inwestycji na 2020 rok i nie będą potrzebne w tym roku.

Teraz zrobimy kolejny odcinek ulicy Karnowskiego – ten, na którym mieszkają mieszkańcy. Jest to chyba obecnie odcinek w najgorszym stanie, w tamtej części miasta, a teraz zyska nową jakość. Otrzymaliśmy ponad 2,3 miliona złotych z funduszu dróg samorządowych, którymi dysponuje wojewoda – wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Ulica Karnowskiego to ostatni już odcinek z projektu, który miasto realizowało w ubiegłym roku. Polegał on na budowie dwóch rond na ulicy Ofiar Piaśnicy.

Oprócz tego radni przeznaczyli 500 tysięcy złotych na utwardzenie dróg gruntowych płytami. Nie wiadomo jeszcze, na jakich ulicach zostanie wykonana inwestycja. Władze miasta wskazują jednak, że najważniejsze są ulice Pogodna i Południowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24