07.05.2019 08:03 13 mike

Seria alarmów bombowych w wejherowskich szkołach

Fot. Sebastian

We wtorek (7 maja) po godzinie 7:00 straż pożarna i policja zostały wezwane do Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie. W podobnym czasie zarządzono alarm bombowy w PZS nr 3 przy ulicy Budowlanych 2. W obu przypadkach wpłynęła informacja o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego. To już kolejne tego typu zgłoszenie w czasie trwania matur. Wczoraj (6 maja) do podobnej sytuacji doszło w rumskim „Hipolicie”.


Aktualizacja, godz. 9:50

Strażacy z Wejherowa zostali zadysponowani także do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wejherowie. Tam również ogłoszono alarm bombowy.


Aktualizacja, godz. 9:20

Alarm bombowy jest również w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Pucku. Pirotechnicy przeszukują budynek, a wszystkie osoby, które w nim przebywały zostały ewakuowane do sali gimnastycznej.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Wejherowie (Elektryk) matury przebiegają bez utrudnień.


Aktualizacja, godz. 8:40

Działania służb w trzech wejherowskich placówkach potwierdziła asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Trwa sprawdzanie, czy w szkołach nie ma zagrożenia.

Nie wpłynęły żadne inne zgłoszenia ws. podłożenia domniemanych ładunków wybuchowych na terenie miasta. Zarządzone ewakuacje budynków PZS nr 1 i 4.


Aktualizacja, godz. 8:20

Alarm bombowy ogłoszono również w I Liceum Ogólnokształcącym w Wejherowie. Tam także trwa akcja służb.


Teren obu wejherowskich szkół zabezpieczają strażacy i policjanci. Trwa ustalanie, czy uczniowie i pracownicy szkoły są zagrożeni. Na razie nie wiadomo, czy matury zaczną się zgodnie z planem, a więc o godzinie 9:00. Nie podjęto też decyzji o ewakuacji.

Fot. Karina Labuda/TTM

Fot. Karina Labuda/TTM

Fot. Karina Labuda/TTM

Fot. Karina Labuda/TTM

Fot. Karina Labuda/TTM

Fot. Karina Labuda/TTM

Wczoraj (6 maja) alarm ogłoszono w rumskim „Hipolicie”. Zgłoszenie okazało się fałszywe, a egzamin maturalny przebiegł w normalnym trybie. Nie było potrzeby ewakuowania szkoły.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24