30.04.2019 14:06 28 mike

Wejherowski KOD zaprasza na obchody 15-lecia członkostwa polski w Unii Europejskiej

Fot. Pixabay.com

Pierwszy dzień maja to nie tylko Święto Pracy, lecz również, od 2004 roku, rocznica wstąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej. W bieżącym roku przypada jubileusz 15-lecia tego wydarzenia. Z tej okazji wejherowski Zarząd Powiatowej Grupy KOD przygotował okolicznościowe obchody, na których pojawią się m.in. znane osoby z życia publicznego.

Okolicznościowa impreza odbędzie się w środę (1 maja), w wejherowskim Parku Miejskim im. Majkowskiego. Początek zaplanowano na godzinę 11:00.

Oficjalne obchody 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej zainauguruje wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego. Tuż po godzinie 11:00 mieszkańców miasta i gości powitają przedstawiciele władz Wejherowa.

Na godzinę 11:15 przewidziano wystąpienie prof. Andrzeja Rzeplińskiego, które powinno potrwać do godziny 12:00. Następnie wystąpi Tomasz Jastrun, po czym, około godziny 12:45 młodzież będzie deklamowała wiersze tego pisarza.

Na godzinę 13:00 przewidziano krótkie wystąpienie Mohamed Atoun pt. „Czym jest Ramadan? Historia wspólna”. Pół godziny później uczestnicy imprezy, wraz z prof. Rzeplińskim i Tomaszem Jastrunem, będą mogli powspominać okres wstępowania Polski do Unii Europejskiej. Część oficjalną obchodów zakończy wystąpienie posła Jarosława Wałęsy.

Znajdzie się też coś dla miłośników muzyki. Od godziny 15:00 rozpocznie się koncert rockowy, który ma potrwać przez godzinę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24