01.05.2019 15:30 0 raz

Boiska przy podstawówce w Orlu na razie nie będzie

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Szkoła Podstawowa w Orlu, mimo że w jej murach uczy się kilkaset dzieci, nie ma zewnętrznego boiska. Niestety, obiekt szybko nie powstanie – gmina realizuje ważne inwestycje, ale i miejsc do rekreacji w okolicy nie brakuje.

W związku z przeprowadzoną reformą oświaty do szkoły w Orlu w roku szkolnym 2018/2019 uczęszcza ponad 300 dzieci. Jest jedyna szkoła w gminie Wejherowo, która nie posiada swojego boiska zewnętrznego – zauważył Przemysław Kiedrowski, radny z podwejherowskiej gminy. – Przy szkole znajduje się wolny plac, który można zaadoptować na tego typu budowę.

Jak dodał przedstawiciel mieszkańców, dzieci ze szkoły uczestniczą w zawodach sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim, dlatego taki obiekt niewątpliwie przyczyniłby się do osiągania coraz lepszych wyników sportowych oraz ułatwił zarówno dzieciom, jak i nauczycielom przygotowania do zawodów sportowych.

W godzinach popołudniowych takie boisko stanowiłoby miejsce dla integracji całej społeczności sołectwa – stwierdził Kiedrowski. – Chciałbym się dowiedzieć, czy w najbliższych planach inwestycyjnych jest uwzględniona taka budowa?

To pytanie trafiło na biurko wójta gminy Wejherowo. Jak poinformował Henryk Skwarło, w budżecie na 2019 rok nie zaplanowano wydatków związanych z budową boiska przy Szkole Podstawowej w Orlu.

W mojej opinii, w miejscowość Orle są miejsca, w których może się gromadzić i integrować społeczność sołectwa, tj. przystań kajakowa wraz ze sceną przy OSP oraz boisko trawiaste, plac zabaw i strefa fitness przy ulicy Szkolnej – zauważył gospodarz gminy. – Obie te strefy rekreacyjne zlokalizowane są w niedalekiej odległości do szkoły.

Ponadto, jak stwierdził wójt, inne zadania inwestycyjne realizowane obecnie w Orlu, jak budowa kanalizacji czy nowej remizy strażackiej (ponad 20 mln zł) oraz zakres inwestycji w 2019 roku, sprawia, że "nie jest możliwe wprowadzenie kolejnego zadania inwestycyjnego do budżetu gminy Wejherowo na rok 2019".


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24