29.04.2019 13:30 1 PM

Pół miliona złotych na domy pomocy społecznej i 200 tysięcy na zabytki

Fot. TTM

Sześć parafii otrzymało łącznie 200 tysięcy złotych na renowacje zabytkowych kościołów. Oprócz tego 900 tysięcy złotych przeznaczono na drogi, a pół miliona na remont dwóch domów pomocy społecznej – to decyzje rajców podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wejherowskiego.

Prawie 500 tysięcy złotych radni przeznaczyli na remonty w dwóch domach pomocy społecznej w Wejherowie i Strzebielinku, a dokładnie – na dostosowanie pomieszczeń do potrzeb mieszkańców. Zwiększono też fundusze na drogi.

Ponadto zwiększamy też środki na drogi o ponad 900 tys., część tych środków wynika z przyznanych nam rezerw z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i dodatkowe 235 tys. ze środków własnych – wyjaśnia Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Podczas VI sesji Rady Powiatu Wejherowskiego radni przyjęli również pakiet uchwał na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. W tym roku łączna kwota dotacji wyniosła 200 tysięcy złotych. Środki wspomogą remonty sześciu zabytkowych obiektów sakralnych znajdujących się na terenie powiatu wejherowskiego.

Wśród beneficjentów znalazły się parafie pw.: św. Apostołów Piotra i Pawła w Brzeźnie Lęborskim (60 tys. zł), św. Józefa Oblubieńca NMP w Zwartowie (40 tys. zł), św. Wawrzyńca w Luzinie (30 tys. zł), Miłosierdzia Bożego w Sasinie (30 tys. zł), św. Mateusza Apostoła w Górze (10 tys. zł). Wsparcie otrzymał także Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Franciszkanów w wysokości 30 tysięcy złotych.

Oprócz tego rada przeznaczyła 180 tysięcy złotych na wyposażenie modernizowanej biblioteki i czytelni w powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24