29.04.2019 14:20 0 mike

Wejherowscy lekarze naprawią zastawki aortalne

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Kolejne skomplikowane zabiegi medyczne są już dostępne w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie. Mowa o procedurach naprawy zastawek aortalnych, które mogą zastąpić konieczność wymiany zastawki.

Aby odpowiednio przygotować się do operacji napraw zastawek aortalnych, lekarze z wejherowskiego szpitala odbyli liczne szkolenia i kursy w renomowanych ośrodkach zagranicznych. Dzięki temu pacjenci Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie będą mogli przejść zabieg, który jest mniej uciążliwy niż wymiana zastawki.

Główną korzyścią pozostawienia naprawianej własnej zastawki jest brak konieczności przyjmowania przez pacjenta leków przeciwkrzepliwych oraz wyeliminowanie negatywnych aspektów związanych z obecnością sztucznej zastawki serca – wyjaśnia dr n. med. Krzysztof Jarmoszewicz, ordynator Oddziału Kardiochirurgii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie.

Mat. pras.

Z zabiegów mogą skorzystać pacjenci z izolowaną niedomykalnością zastawki aortalnej bądź skojarzonej z dodatkowymi nieprawidłowościami aorty wstępującej i opuszki. Naprawę zastawki aortalnej można wykonać w przypadku niedomykalności trójpłatkowej zastawki, jak również w przypadku jej dwupłatkowej odmiany.

W tym roku w naszym ośrodku przeprowadzono pięć zabiegów naprawy zastawki aortalnej. Wszyscy pacjenci zostali wypisani do domu w stanie dobrym. Pozostają pod naszą stałą kontrolą – dodaje Krzysztof Jarmoszewicz.

Wprowadzanie nowych procedur jest konsekwencją dążenia do ustawicznego podnoszenia jakości i możliwości terapeutycznych dla pacjentów z terenu całego województwa pomorskiego. Oprócz zabiegów naprawczych zastawki aortalnej, w wejherowskim oddziale kardiochirurgii wykonuje się również zabiegi naprawy zastawki mitralnej i trójdzielnej metodą małoinwazyjną.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24