26.04.2019 14:20 5 mike

Wejherowianie chętnie zasadzą nowe drzewka

Fot. Marek Trybański/TTM

W piątkowy (26 kwietnia) poranek leśnicy z Nadleśnictwa Wejherowo rozpoczęli akcję #sadziMY. W jej ramach mieszkańcom Wejherowa i okolicznych miejscowości rozdano setki sadzonek sosny. To część ogólnopolskiej akcji, którą zainicjował prezydent Andrzej Duda.

„Mała sadzonka, którą masz w rękach, to początek wielskiej przygody. Wyrosłe z niej drzewo w ciągu swojego życia zapewni nam tlen, oczyści powietrze, złagodzi zmiany klimatu, stanie się siedliskiem wielu organizmów, a w przyszłości drewno z niego może stworzyć komuś dom” – takimi słowami do udział w akcji zachęcali jej organizatorzy. I można odnieść wrażenie, że to przesłanie trafiło do mieszkańców Wejherowa.

Nadleśnictwo Wejherowo, jako jedno z ponad 400 nadleśnictw w Polsce, wzięło udział w akcji pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. W jej ramach rozdajemy bezpłatnie sadzonki drzew. Są to sadzonki sosny, co ważne – z zakrytym systemem korzeniowym. Drzewka bardzo łatwo mogą się więc przyjąć w ogródkach czy na działkach – mówi Jacek Szulc, nadleśniczy Nadleśnictwa Wejherowo.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Celem akcji jest oczywiście wspólne dbanie o przyrodę i zwiększenie świadomości ekologicznej. Leśnicy podkreślają też, że, wbrew wielu doniesieniom, nie zajmują się wyłącznie wycinaniem drzew.

Ostatnio pokutuje przekonanie, że leśnicy tylko wycinają drzewa, co oczywiście jest nieprawdą. Rocznie sadzimy kilkaset milionów drzew i każda akcja, w ramach której dosadzamy drzewa, jest istotna, przede wszystkim z punktu widzenia środowiska – podkreśla Jacek Szulc.

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie akcją w Wejherowie, pozostaje mieć nadzieję, że jej cele przyniosą wymierne rezultaty. Początkowo planowano rozdać mieszkańcom miasta 200 sadzonek, jednak chętnych na darmowe drzewka było tylu, że ich pulę zwiększono do około tysiąca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24