26.04.2019 13:50 3 PM

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany podczas happeningu

Fot. Żaneta Galewska/TTM

To pierwszy nietrzeźwy kierowca złapany podczas odbywającej się od czterech lat akcji w Jastarni „Stop pijanym kierowcom”. W wydarzeniu biorą udział policjanci, uczniowie i urzędnicy.

W piątek (26 kwietnia) odbyła się czwarta edycja akcji. Policjanci sprawdzają w Jastarni trzeźwość kierowców, a wyposażone w transparenty dzieci rozdają ulotki i cukierki.

Policjanci wraz z uczniami ze szkoły w Jastarni organizują akcję „Stop pijanym kierowcom”. Akcja odbywa się po raz czwarty. Cały czas kontrolujemy i sprawdzamy trzeźwość kierowców. Apelujemy, żeby nie wsiadać za kierownice pod wpływem alkoholu – informuje sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Wszystkie dane wskazują na to, że coraz więcej kierowców jeździ pod pływem alkoholu – zaznacza Rita Budda, organizatorka akcji, przewodnicząca miejskiej komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.

Policjanci sprawdzili ponad 100 kierowców, wśród z nich znalazł się jeden nietrzeźwy. Miał 0,11 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ujawniliśmy jednego kierującego po użyciu alkoholu. Zostało mu zabrane prawo jazdy, a jego pojazd zostanie zabezpieczony administracyjnie na parkingu strzeżonym – wyjaśnia st. asp. Artur Hincka z komendy powiatowej policji w Pucku.

Przed nami długi weekend majowy, podczas którego policjanci również będą badać trzeźwość kierujących.

Fot. Żaneta Galewska/TTM Fot. Żaneta Galewska/TTM Fot. Żaneta Galewska/TTM Fot. Żaneta Galewska/TTM Fot. Żaneta Galewska/TTM Fot. Żaneta Galewska/TTM Fot. Żaneta Galewska/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24