26.04.2019 12:40 2 PM

Nie tylko okradał groby ze zwłok, ale strzelał też do samochodów

Fot. archiwum

Włamywał się do grobów i kradł fragmenty pochowanych w nich zwłok. Okazuje się jednak, że Dariusz R. ma na koncie też inne przestępstwa. Strzelał również z broni pneumatycznej do zaparkowanych samochodów i uszkodził łącznie 75 aut.

Do dwóch wcześniej przedstawionych zarzutów prokuratura zarzuciła Dariuszowi R. popełnienie kolejnych 21 czynów, które dotyczą znieważenia miejsc spoczynku i ograbienia lub usiłowania ograbienia grobów ze zwłok.

Do zdarzeń tych dochodziło w latach 2003–2007 oraz 2014–2017, głównie na cmentarzach Gdańska, a także Gdyni, Kosakowa, Redy, Wejherowa i Elbląga – informuje prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Oprócz tego ustalono, że podejrzany uszkodził łącznie 75 samochodów. Z broni pneumatycznej strzelał do przednich i tylnych szyb pojazdów zaparkowanych na parkingach lub ulicach Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz Rumi. Robił to w nocy od maja do października 2017 roku.

Łączna wartość wyrządzonej szkody wynosi nie mniej niż 35 tysięcy złotych – dodaje Grażyna Wawryniuk.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i odmówił złożenia wyjaśnień.

Przypomnijmy, że w lutym prokuratura informowała o umorzeniu postępowania przeciwko Dariuszowi R. Biegli orzekli, że podejrzany jest chory psychicznie. Więcej na ten temat pisaliśmy [tutaj](https://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/38544-okradal-groby-ze-zwlok-sad-umorzyl-postepowanie-mezczyzna-jest-chory-psychicznie].


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24