24.04.2019 15:20 6 PM

Odbierz drzewko od nadleśnictwa i sam je posadź

Zdjęcie ilustracyjne/Źródło: pixabay.com

Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie, dlatego w najbliższy piątek odbędzie się akcja #sadziMY. Każdy chętny będzie mógł odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, tak by móc samemu pielęgnować drzewko.

Akcja #sadziMY odbędzie się 26 kwietnia 2019 roku w godzinach od 9:00 do 18.00 – przed budynkiem wejherowskiego nadleśnictwa, obok pomnika przedwojennego nadleśniczego śp. Romana Kuniewskiego.

Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo. 26 kwietnia, w ramach tej ogólnopolskiej akcji, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa – u nas, przy ul. Sobieskiego 249 w Wejherowie – odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie – informują leśnicy z Nadleśnictwa Wejherowo.

Sadzonki będą rozdawane w całym kraju. Ich odbiór będzie możliwy w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw w całej Polsce, od godziny 9:00 do wyczerpania zapasów.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa, a lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już prawie jedną trzecią powierzchni naszego kraju.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24