24.04.2019 10:01 5 PM

Gryf Wejherowo otrzymał 200 tysięcy złotych od miasta

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Na funkcjonowanie klubu i promocję miasta – wejherowski Gryf otrzymał 200 tysięcy złotych. Umowę na taką kwotę podpisali prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i Piotr Ruszewski, prezes żółto-czarnych.

Środki zostaną przeznaczone na funkcjonowanie klubu i na promocję miasta – mówi Piotr Ruszewski, prezes Klubu WKS Gryf Wejherowo. – Obserwatorzy twierdzą, że gramy jak równy z równym, brakuje nam trochę szczęścia, więc liczę na to, że w ostatnich pięciu kolejkach to szczęście się do nas uśmiechnie i powróci na Wzgórze Wolności – dodaje.

Gryf Wejherowo to klub z wieloletnia historią i tradycjami. Obecnie jego zawodnicy grają w II lidze.

Przed klubem jest jubileusz 100-lecia funkcjonowania. Tym bardziej życzymy klubowi, żeby wygrywali i żeby utrzymali się w drugiej lidze – zaznacza Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Wejherowianie, niestety, z ostatniego spotkania, które odbyło się w Bełchatowie nie przywieźli punktu. Gospodarze wygrali 3:1. Honorowe trafienie dla żółto-czarnych zanotował Krzysztof Wicki.

Aktualnie Gryf zajmuje 16. miejsce z dorobkiem 30 punktów. Do zakończenia rozgrywek zostało jeszcze pięć meczowych kolejek, w których można zdobyć 15 punktów. Wystarczy wygrać dwa mecze z rzędu, aby pozycja zespołu w tabeli uległa poprawie. Najbliższym przeciwnikiem Gryfa będzie wicelider tabeli, Olimpia Grudziądz. Mecz zostanie rozegrany jutro w środę 24 kwietnia br. o godz. 18:00 na stadionie na Wzgórzu Wolności w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24