27.04.2019 09:35 0 Kwt/mat. pras.

Teatr Gdynia Główna – Festiwal Pociąg do Miasta

fot. Krzysztof Winciorek

Zgłoś swój spektakl do piątej edycji Festiwalu Pociąg do Miasta. Zgłoszenia można przesyłać do 30 kwietnia. Festiwal „Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża” odbędzie się w dniach 5–10 sierpnia 2019 roku.

Teatr Gdynia Główna przyjmuje zgłoszenia do piątej, jubileuszowej edycji festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża”. Festiwal na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń w Gdyni i z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze miłośników sztuki.

Najnowsza, jubileuszowa edycja festiwalu organizowana jest pod nazwą „Stacja Obrzeża”. W ramach konkursu czekamy na zgłoszenia teatrów offowych z terenu całej Polski (interesują nas również poza repertuarowe projekty teatrów instytucjonalnych), które odważnie i bezkompromisowo badają obrzeża nowoczesnego teatru i próbują przekraczać jego granice. Szukamy także spektakli nawiązujących do tematyki „obrzeży”, rozumianej jako peryferia geograficzne i społeczne, pogranicza dziedzin sztuki czy też eksplorowanie tematów dotyczących środowisk zagrożonych marginalizacją, które rzadko pojawiają się w mainstreamowych mediach – informują organizatorzy wydarzenia.

Ze zgłoszonych spektakli zostaną wybrane te, które najbardziej wpisują się w ideę tegorocznej edycji i w ten sposób trafią bezpośrednio do publiczności.

Forma prezentacji teatrów ma być alternatywą do konwencji, gdzie sztukę ogląda się w teatralnych murach i z teatralnego fotela. W naszym wydaniu spektakl będzie więc dostępny na wyciągnięcie ręki i bez bariery sceny. Szukamy bowiem sytuacji, które mogłyby zmienić skostniałe relacje między sceną pudełkową a publicznością, a także między sceną a aktorem, ożywione przez napięcie pomiędzy architekturą miasta a sztuką teatru – dodają organizatorzy wydarzenia.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 kwietnia 2019 roku. Regulamin i formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony teatru pod tym linkiem.

mat.prasowe


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24