21.04.2019 15:30 0 raz

Chórzyści zaśpiewają pieśni o morzu

wejherowo.pl

Już po raz 24. Odbędzie w Wejherowskim Centrum Kultury Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu. Swój kunszt artyści zaprezentują w dniach 26-27 kwietnia.

Festiwal Pieśni o Morzu swoje początki ma w roku 1966. Jak wyjaśniają przedstawiciele wejherowskiego ratusza, historycznie nawiązuje do tradycji amatorskich zjazdów śpiewaczych na Kaszubach sięgających czasów panowania pruskiego.

Od daty zorganizowania pierwszego Festiwalu Pieśni o Morzu minęły 53 lata. W minionych edycjach, oprócz konkursu chórów, festiwalowi towarzyszyły liczne koncerty i występy chórów z kraju i zagranicy, a także kaszubskich zespołów regionalnych. Odbywały się międzynarodowe sympozja i seminaria, wystawy prac twórców ludowych oraz kiermasze książek i materiałów nutowych związanych z muzyką i kulturą Kaszub i Pomorza – opisują.

Program konkursowy oceniany jest przez jury złożone z profesjonalnych muzyków. Najlepszy zespół biorący udział w konkursie otrzymuje prestiżową nagrodę Grand Prix. Ponadto przyznawana jest „Statuetka Złocistego Żagla”, nagrody finansowe oraz wyróżnienia.

W tym roku do festiwalu zakwalifikowały się najlepsze chóry z całego kraju – zachęcają organizatorzy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24