15.04.2019 15:20 7 PM

Samorządy złożyły się na remont w wejherowskim szpitalu

Fot. Żaneta Galewska/TTM

Wejherowski szpital otrzymał 340 tys. zł od samorządów na remont oddziału urologii. Pieniądze przeznaczone zostaną na modernizację pracowni endoskopowej, a także sanitariatów.

W poniedziałek (15 kwietnia) w wejherowskiej lecznicy odbyło się spotkanie władz szpitala z władzami gminy Wejherowo, Szemud, Redy i powiatu wejherowskiego. Samorządy łącznie z Wejherowem przekazały 340 tys. zł dofinansowania.

Mieszkańcy naszego powiatu korzystają z usług tego szpitala i chcemy, żeby ta opieka była na jak najwyższym poziomie, dlatego staramy się wygospodarować jakieś środki, żeby były na kolejne remonty oddziału i kolejny zakup nowego sprzętu – wyjaśnia Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Myślę, że jeżeli udaje się w daną inicjatywę zaangażować kilka samorządów to to świadczy o dużej jedności, tożsamości tutejszego regionu. Wtedy wiem, ze to jest taka mała ojczyzna, dla której wszyscy chcą dobrze - mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes zarządu szpitali pomorskich.

Oddział Urologii wejherowskiego szpitala wymaga kapitalnego remontu, a środków wciąż jest za mało.

Do osiągnięcia celu jest potrzebnych około 2 mln zł. Za pieniądze, które dziś otrzymaliśmy będziemy w stanie wyremontować fragment tego oddziału - zaznacza Marek Lubocki, ordynator Oddziału Urologii.

Oddział liczy 20 łóżek, rocznie leczonych jest na nich około 2,5 tys. pacjentów.

Fot. Żaneta Galewska/TTM Fot. Żaneta Galewska/TTM Fot. Żaneta Galewska/TTM Fot. Żaneta Galewska/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24