15.04.2019 10:00 1 PM

O samorządzie najwięcej wie młodzież z Wejherowa

Źródło: pomorskie.eu

W finale konkursu wzięło udział 62 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu. Pierwsze dwa miejsca należały do uczniów z wejherowskiego liceum.

Finał odbył się 12 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 55 pytań, 45 testowych i 10 otwartych. Te ostatnie były najtrudniejsze, jednak poradzili sobie z nimi uczniowie z Wejherowa. Pierwsze miejsce zajął Karol Kreft z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, drugie Dominik Miotk z tej samej szkoły, a trzecie Kajetan Biernacki z II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku.

Laureaci, ich opiekunowie i szkoły otrzymali nagrody pieniężne. Po 3 tys. zł za I miejsce, 2 tys. zł za II i tysiąc za III miejsce.

Wielu przyszłych maturzystów chciałoby zostać samorządowcami.

Do konkursu przygotowywałem się od dwóch miesięcy. Dużo dało mi to, że mogłem przygotowywać się również w szkole, a nie tylko w domu – mówił zwycięzca pierwszego miejsca Karol Kreft. – Było kilka trudnych pytań odnośnie kodeksu wyborczego i to było dla mnie najtrudniejsze, ale poradziłem sobie. Mam zamiar studiować prawo, ale co będzie, czas pokaże – dodał laureat.

Konkurs odbył się w dwóch etapach. W części powiatowej w marcu 2019 r. wzięło udział 340 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 68 osób, w finale walczyło 62 uczniów.

Inicjatorem konkursu był prof. Brunon Synak, były prezes zarządu głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24