12.04.2019 11:20 0 PM/pomorskie.eu

Rekordowe Pola Nadziei na Pomorzu

Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Cztery tysiące wolontariuszy kwestowało na rzecz hospicjów. Pieniądze, które zebrali, trafią do siedmiu placówek z Gdańska, Sopotu, Gdyni i Pucka. Zostaną przeznaczone są m.in. na nowoczesny sprzęt, remonty i opłacenie zespołów hospicyjnych.

Pola Nadziei na Pomorzu zakwitły – już po raz ósmy – 7 kwietnia 2019 r. Akcja odbyła się w Pucku, Gdyni, Sopocie i Gdańsku. Pieniądze były zbierane do puszek na ulicach, placach, przed kościołami, instytucjami kultury i w restauracjach. W ramach kwesty odbyła się sztafeta motocyklistów, parada z udziałem zabytkowych samochodów, szczudlarzy Teatru Feta i bębniarzy, Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej czy przedstawicielek klubu seniora Motława. Podczas niedzielnego wydarzenia przyznano też tytuły honorowych wolontariuszy.  

Podczas Pól Nadziei udało się zebrać 696 314,64 zł. To o prawie 65 tys. zł więcej niż w 2018 r. Pieniądze trafią do hospicjów z Gdańska, Sopotu, Gdyni i Pucka. Kwestowane środki przeznaczone są m.in. na nowoczesny sprzęt, remonty – czytamy na stronie pomorskie.eu.

Akcja zintegrowała pokolenia. W szeregach wolontariuszy stanęli starsi z młodymi, babcie, dziadkowie z wnuczętami, przekazując sobie nawzajem, co w życiu jest ważne. Kwota zbiórki pokazuje jedność społeczeństwa i wsparcie dla idei opieki paliatywnej i hospicyjne – mówi Anna Jochim-Labuda, dyrektor Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Pomorskie hospicja codziennie otaczają opieką ponad 2000 pacjentów – dorosłych i dzieci. Pomoc udzielana jest stacjonarnie w hospicjach i w domach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24