11.04.2019 10:40 0 PM

W Brukseli odsłonięto tablicę upamiętniającą Pawła Adamowicza

Źródło: Pomorskie.eu

W budynku Europejskiego Komitetu Regionów, którego członkiem był Paweł Adamowicz, odsłonięto tablicę upamiętniająca zamordowanego prezydenta Gdańska. Foyer jest symbolem wartości unijnych, jakie reprezentował Paweł Adamowicz: tolerancji, otwartości i wolności słowa.

W uroczystości wzięli udział rodzina zamordowanego prezydenta oraz Aleksandra Dulkiewicz, obecna prezydent Gdańska. Region pomorski reprezentował także marszałek Mieczysław Struk. Rodzinie zmarłego została także przekazana pamiątkowa księga kondolencyjna, do której wpisywali się członkowie Komitetu Regionów, europosłowie oraz współpracownicy.

W Brukseli głos zabrała Magdalena Adamowicz, która odczytała list otwarty.

Wyobraźmy sobie świat bez mowy nienawiści, bez hejtu – mówiła Adamowicz. – Trucizna zatruwa każdego. Dzieci i dorosłych. Grupy i jednostki. Polityków i zwykłych ludzi. Mam dla nas wszystkich wyzwanie, by mowa nienawiści przestała istnieć w naszej rzeczywistości. Musimy zacząć od siebie, ale zmienić też nasze otoczenie. Musimy zacząć szanować się nawzajem – podkreśliła.

Foyer im. Pawła Adamowicza jest głównym holem tego budynku. Jest to przestrzeń wystawiennicza, w której odbywają się najważniejsze spotkania polityków i samorządowców. W salach na V piętrze posiedzenia mają też kluczowe komisje pracujące przy Europejskim Komitecie Regionów. Paweł Adamowicz od 2011 roku był aktywnym członkiem komitetu. Zajmował się kwestiami przedsiębiorczości, włączenia społecznego oraz bronił praw migrantów i mniejszości.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24