08.04.2019 19:30 2 raz

Zamordowali biznesmena, dostali dożywocie

Archiwum

Dwie osoby usłyszały wyrok dożywotniego więzienia za zabicie ze szczególnym okrucieństwem gdańskiego przedsiębiorcę. To efekt zdarzenia, które miało miejsce w 2014 roku. Wyrok nie jest prawomocny.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku w grudniu 2016 roku. W sierpniu 2014 roku Michał S. oraz Krzysztof M. mieli uwięzić 57-latka, Zbigniewa O. a następnie wywieźć do miejscowości Postołowo, i tak bić swą ofiarę. Następnie oskarżeni nieprzytomnego mieli złożyć do przygotowanego wcześniej dołu, a Michał S. zakopać pokrzywdzonego żywcem.

Z uzyskanej w toku postępowania przygotowawczego opinii sądowo-lekarskiej wynika, że pokrzywdzony zmarł w wyniku uduszenia – informuje Grażyna Wawryniuk, pf rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Miejsce ukrycia zwłok zostało wskazane przez jednego z oskarżonych w grudniu 2015 roku.

Oskarżonych sąd uznał za winnych i skazał na kary dożywotniego więzienia. Wobec obu orzekł również solidarnie zadośćuczynienie w kwocie 100 000 złotych na rzecz członka rodziny zmarłego.

Motywem działania przestępców miało być przejęcie nieruchomości po tym, jak biznesmen nie spłacił pożyczki udzielonej przez Andrzeja K., na mocy sfałszowanej umowy. Zarzucono mu przywłaszczenie prawa majątkowego należącego do zamordowanego mężczyzny.

Andrzeja K. Sąd uznał go winnym popełnienia zarzuconych mu przestępstw i skazany na karę łączną 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności oraz karę grzywny - podała przedstawicielka oskarżenia.

Wyrok jest nieprawomocny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24