07.04.2019 08:41 2 raz

Pogrom w Wejherowie, awans w zasięgu ręki

TTM

Nie dali szans na własnym parkiecie szczypiorniści Tytanów Wejherowo rywalom z Czerska. W rozgrywkach II ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy 2 zawodnicy z Nordy zajmują drugie miejsce, które być może da im awans do I ligi.

Do końca sezonu pozostały zaledwie trzy mecze, a żółto – czerwoni mają nad trzecim zespołem MKS Grudziądz sześć punktów przewagi. W bezpośrednich spotkaniach, Wejherowianie są lepsi o jedną bramką, a to oznacza, że nawet jeśli przegrają pozostałe dwa mecze to i tak zajmą na koniec sezonu bardzo dobre drugie miejsce. Jak wiemy, bezpośredni awans zapewniła sobie drużyna Usaru Kwidzyn, ale nie wykluczone jest, że również drugi zespół w lidze otrzyma bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej - zapowiadali przed sobotnim (6 kwietnia) meczem z MLKS Borowiak Czersk działacze Tytanów Wejherowo.

Dlatego tak ważna jest walka do końca. I tą szczypiorniści z Wejherowa podjęli. Na parkiecie Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 "Samochodówka" pokonali rywali 42:18 (wynik do przerwy nie był przesądzony i wynosił 18:12).

TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM

Po tej wygranej Tytani Wejherowo - po 24 meczach - zajmują 2 pozycję w tabeli na koncie gromadząc 60 punktów. Pierwszy jest Usar Kwidzyn z 69 punktami (drużyna ta rozegrała 23 mecze), a trzeci MKS Grudziądz z 54 punktami na koncie.

Jak wyjaśnili działacze Tytanów, Pomorski Związek Piłki Ręcznej póki co nie podjął decyzji co do awansu drugiej w tabeli drużyny, ale w kontekście wycofania się zespołu Pomezani Malbork oraz planów reorganizacji rozgrywek, taka szansa może nastąpić.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24