06.04.2019 20:21 0 raz

Do Kielna zjechali chórzyści z całej Polski

TTM

"Adoro te devote" (łac. „Kłaniam Ci się nabożnie”) to jeden z łacińskich średniowiecznych hymnów eucharystycznych, który w tym roku - jak zapowiadali organizatorzy - był utworem przewodnim „XIII Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej – Szemud 2019”.

Głównym założeniem festiwalu jest propagowanie i upowszechnianie sakralnej muzyki chóralnej, konsolidacja środowiska chóralnego, dzielenie się doświadczeniami muzycznymi, podnoszenie poziomu kultury muzycznej oraz promocja gminy Szemud i Kaszub.

Po raz kolejny blisko 400 chórzystów z całej Polski wystąpi w zabytkowym kościele św. Wojciech a w Kielnie - zapowiadał Tomasz Stein, dyrektor GCKSiR Szemud. - Dodatkowo w niedzielę (7 kwietnia - przyp. red.), chóry biorące udział w festiwalu zaprezentują się w różnych parafiach Dekanatu Kielno poprzez oprawę muzyczną mszy świętych i krótkie koncerty, dzięki czemu festiwalowa muzyka dotrze do szerszej publiczności.

TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM

Głównym trofeum jest statuetka festiwalowa „Via Domini”, którą otrzyma chór najwyżej oceniony ze wszystkich kategorii w całym konkursie. Przewidziane są także nagrody pieniężne za I miejsca w poszczególnych kategoriach oraz inne wartościowe nagrody specjalne i wyróżnienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24