06.04.2019 14:30 11 raz

Urzędnicy pomogą napisać wniosek do BO

Fot. muzeum.wejherowo.pl

Władze Wejherowa zapraszają na wspólne pisanie projektów do Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Specjalne spotkanie w tej sprawie odbędzie się we wtorek, 9 kwietnia o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Filharmonii Kaszubskiej.

Będzie to już piąta edycja wejherowskiego budżetu obywatelskiego. Warto skorzystać z pomocy urzędników. Doradzą oni, jak napisać projekty, które pomogą polepszyć jakość życia w mieście.

Cztery poprzednie edycje Budżetu Obywatelskiego potwierdziły dużą aktywność i pomysłowość wejherowian – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Wejherowianie dzięki temu budżetowi chcą uczestniczyć w zarządzaniu swoim miastem i po raz kolejny mogą zaproponować konkretne, ciekawe rozwiązania, na które czekamy do 30 kwietnia. Podjęcie wysiłku opracowania projektu jest świadectwem zaangażowania w życie i rozwój miasta, tym samym – zasługuje na szczególne uznanie. Zachęcam zatem do aktywnego uczestnictwa w życiu Wejherowa i życzę, podczas przygotowywania projektów, wielu wspaniałych pomysłów – dodaje.

Do wzięcia udziału w Wejherowskim Budżecie Obywatelskim uprawnione są osoby zamieszkujące w mieście, które ukończyły 16. rok życia.

Składanie wniosków potrwa do 30 kwietnia. Do 31 maja nastąpi analiza złożonych propozycji projektów, a do 4 czerwca – publikowanie sprawdzonych formalnie projektów i poddanie ich konsultacjom społecznym. Będzie to czas na wnoszenie uwag przez mieszkańców. Dnia 28 czerwca zostanie podana lista zakwalifikowanych projektów do głosowania, które potrwa od 9 do 23 września.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24