01.04.2019 14:00 0 mike

Władze powiatu wsparły regionalne stowarzyszenia

Fot. TTM

Powiat wejherowski przyznał dotacje stowarzyszeniom z regionu. Łącznie na realizację zadań w kilkunastu dziedzinach przeznaczono 220 tysięcy złotych.

Jak podkreślają władze powiatu, stowarzyszenia z roku na rok wykazują się coraz większą aktywnością. Łącznie podpisanych zostało 100 umów.

Rolą samorządu jest pomoc stowarzyszeniom – finansowa i organizacyjna. Stowarzyszenia realizują zadania publiczne. Nie wszystkie zadania tego typu jest w stanie zrealizować samorząd – mówi Jacek Thiel, wicestarosta wejherowski.

Takie dotacje to dla stowarzyszeń duże wsparcie, dzięki tym funduszom mogą funkcjonować i rozwijać swoje możliwości.

Dużo stowarzyszeń działa non-profit. Nie ma prowadzi działalności, która może przynieść dochody, dlatego takie wsparcie finansowe jest po prostu bardzo ważne – zaznacza Krzysztof Zdunkowski, prezes stowarzyszenia rekonstrukcji historycznych Pułk Czarnieckiego.

Mamy ogrom działań, mnóstwo wyjazdów na zawody sportowe. Jeździmy po całym kraju, mamy wiele sukcesów sportowych, ale nie byłoby ich, gdyby nie wsparcie, w mniejszym lub większym stopniu, samorządów – dodaje Rafał Karcz z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Fot. TTM

Powiat wejherowski stara się dodatkowo wspierać stowarzyszenia również w ciągu roku. Taka forma pomocy obejmuje m.in. fundowanie nagród.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24