27.03.2019 15:20 10 mike/KPP Wejherowo

Nastolatkowie mieli przy sobie marihuanę. Zajmie się nimi sąd rodzinny

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

We wtorek (26 marca) policjanci z komisariatu w Szemudzie zatrzymali 15-latkę i o rok starszego chłopaka. U dziewczyny znaleziono marihuanę, którą miał udostępnić jej 16-latek. Oboje odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym w Wejherowie.

Podczas pracy na swoim rejonie dzielnicowi z komisariatu w Szemudzie ustalili, że jedna z 15-latek może mieć przy sobie narkotyki.

Policjanci sprawdzili tę informację i okazało się, że nastolatka faktycznie miała przy sobie marihuanę. Ponadto ustalili, że 16-latek udzielił jej narkotyków. Obie osoby zostały doprowadzone do miejscowego komisariatu. Zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Dziewczyna będzie musiała odpowiedzieć za posiadanie narkotyków, natomiast 16-latek usłyszał zarzut udzielenia narkotyków osobie nieletniej. Policjanci z wejherowskiej komendy przekażą zgromadzone materiały do sądu rodzinnego. Ponieważ podejrzani są nieletni, nie trafią do więzienia. Może im grozić m.in. umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub zakładzie poprawczym.

To już kolejne w powiecie wejherowskim zatrzymanie nastolatków w ciągu minionych kilku dni. O wcześniejszych pisaliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24