21.03.2019 14:10 4 Kwt/UM Wejherowo/Zielonalaweczka.pl

Wejherowo: Zamień beton na trawę

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Betonowe pustynie to bardzo częsty widok w miastach. Mieszkańcy osiedli mogą zrobić coś razem i zadbać o estetykę wokół miejsca zamieszkania, a dodatkowo – poprawić relacje sąsiedzkie. W Wejherowie rusza konkurs grantowy "Zielona Ławeczka". Do zdobycia jest 1600 złotych i ławka parkowa. Zespoły sąsiedzkie muszą składać się z co najmniej pięciu mieszkańców osiedla przystępującego do projektu.

Zielona ławeczka to projekt organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, adresowany do mieszkańców otwartych osiedli – zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty. Projekt umożliwia przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w miniogrody z ławeczką i zielone zakątki. Pozwoli to stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań

Zachęcamy wejherowian do wzięcia udziału w tym konkursie, ponieważ każdemu z nas powinno zależeć na tym, aby miejsce, w którym mieszkamy, było zadbane i zielone – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Coraz większa część społeczeństwa chce mieć wpływ na osiedlowe otoczenie. Ma chęć do pracy, pomysł i zgraną grupę sąsiadów, którzy mogą pomóc. Granty, które można zdobyć, pozwolą mieszkańcom ożywić miejsca wokół ich bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań. Konkurs pokazuje, jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł.

Każdy zespół musi mieć lidera, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem konkursu. Wszystkie zespoły będą mogły skorzystać z konsultacji z architektami krajobrazu, którzy doradzą, jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.

Projekt należy przesłać do 17 maja pod adres: www.zielonalaweczka.pl, gdzie także umieszczono wiele wskazówek i inspiracji oraz ciekawych linków i artykułów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24