20.03.2019 11:50 4 Kwt/MOSG

Miał lecieć do Tromso, zawrócił samolot z drogi kołowania

Fot. MOSG

Niesforny 33-latek zamierzał odlecieć z gdańskiego lotniska do Norwegii, ale samolot został zawrócony z drogi kołowania na pas startowy. Powodem była agresja wobec jednego ze współpasażerów oraz rozmawianie przez telefon mimo obowiązującego zakazu. Mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego został wyprowadzony z samolotu przez funkcjonariuszy straży granicznej.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (19 marca). Mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem przez funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej w Gdańsku.

Raport kapitana samolotu i rozpytanie współpasażerów nie pozostawiały wątpliwości strażników granicznych, że mężczyzna naruszył obowiązujące zasady. Podczas prowadzonego przez załogę instruktażu bezpieczeństwa zakazano mu rozmawiania przez telefon, ale nie dostosował się do polecenia. Wtedy inni pasażerowie zaczęli zwracać mu uwagę, wówczas zareagował agresją wobec jednego z nich – podają pogranicznicy z MOSG.

Samolot wystartował z lekkim opóźnieniem w rejs do Tromso, już bez 33-letniego awanturnika. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24