20.03.2019 10:11 0 PM

Rzemieślnicy świętowali w Wejherowie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

"U nas nie ma większych zakładów przemysłowych, ale jest bardzo rozwinięte rzemiosło". Mechanicy, stolarze, budowlańcy, fryzjerzy czy krawcy – między innymi te zawody zrzesza wejherowski cech. Z okazji święta patrona rzemiosła, Świętego Józefa, w Wejherowie odbył się uroczysty pochód ulicami miasta.

Powiatowy Cech Rzemiosł zrzesza około 800 rzemieślników z powiatu wejherowskiego.

Cech się rozwija, stawiamy na szkolnictwo zawodowe, mamy własną szkołę rzemieślniczą – mówi Brunon Gajewski, starszy cechu Powiatowego Cechu Rzemiosł w Wejherowie.

Rzemiosło w Wejherowie było od samego początku. Jakub Wejher, zakładając miasto i tworząc rynek, od razu ustalał, jakie zawody przy tym rynku miały się znajdować. Do dzisiaj rzemieślnicy są najliczniejszymi pracodawcami w Wejherowie. U nas nie ma większych zakładów przemysłowych, ale jest bardzo rozwinięte rzemiosło – zaznacza Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Członkowie cechu należą do ośmiu sekcji: budowlanej, drzewnej, motoryzacyjnej, fryzjerskiej, metalowo-elektrotechnicznej, odzieżowej, spożywczej, rzemiosł różnych i sprzedawców. Obecnie wejherowska placówka rozbudowuje szkołę.

Powiatowy Cech Rzemiosł jest najstarszą organizacją samorządu gospodarczego działającą w powiecie wejherowskim. Jego powstanie wiąże się z początkiem miasta.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24