19.03.2019 13:20 0 mike

Radio Norda FM z najwyższą słuchalnością wśród lokalnych rozgłośni

Źródło: Facebook/Norda FM

Wejherowskie Radio Norda FM uzyskało znakomity wynik w badaniu słuchalności, przeprowadzonym od marca 2018 roku do lutego 2019 roku. Okazuje się, że zajmuje pierwsze miejsce wśród lokalnych rozgłośni na terenie powiatu wejherowskiego. Pod względem stacji ogólnopolskich ustępuje miejsca jedynie radiu RMF FM.

W badaniu Radio Track, przeprowadzonym przez Kantar Polska, wzięto pod uwagę 29 stacji radiowych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. W grupie wiekowej 15–75 lat Radio Norda FM uzyskało słuchalność na poziomie 13,4%, uzyskując drugie miejsce w powiecie wejherowskim. Pierwsze miejsce przypadło RMF FM (26,6%), a trzecie – radiu ZET (11,1%). Warto zwrócić uwagę, że dominującą grupą słuchaczy Radia Norda FM są osoby w młodym wieku.

Dla nas te wyniki świadczą o tym, że idziemy w dobrym kierunku, choć wiadomo, że zawsze można coś zrobić lepiej. Jest to również bodziec do jeszcze bardziej intensywnej pracy dla naszych słuchaczy. Tak naprawdę to dzięki nim jesteśmy, tworzymy i gramy od rana do samej nocy – mówi Grzegorz Renusz, dziennikarz Radia Norda FM.

Radio Norda FM istnieje od września 2012 roku, a na częstotliwości 88 Mhz nadaje już niemal od czterech lat. To typowa rozgłośnia lokalna – skoncentrowana na odbiorcach z regionu, na ich potrzebach i oczekiwaniach. Wraz z Twoją Telewizją Morską, Twoją Telewizją Religijną i portalem Nadmorski24.pl tworzy Nadmorską Grupę Medialną. Co jest priorytetem dziennikarzy?

Stawiamy na coraz bardziej skuteczne sposoby docierania do słuchaczy. Zawsze można do nas zadzwonić, a nawet zaśpiewać, czy napisać. Na pewno będziemy w tym kierunku się rozwijać – zaznacza Grzegorz Renusz. – Druga kwestia to lokalność. Mamy masę ogólnopolskich stacji, które informują np. o korkach w Zakopanym, a tak naprawdę naszych słuchaczy interesuje to, co wokół nich. I na to właśnie stawiamy – dodaje.

Codziennie, w godzinach 6:30 do 21:00, można wysłuchać m.in. lokalnych serwisów informacyjnych, wiadomości z dróg czy zapoznać się z najciekawszymi wydarzeniami z regionu. Atutem rozgłośni jest szybkość przekazywania informacji, które są przydatne mieszkańcom powiatu wejherowskiego i całego Pomorza. Od poniedziałku do piątku radiowy dzień wypełniają cztery cykliczne pasma: „Śniadanie z Norda FM” (godz. 6:00–9:00), „Drugie śniadanie” (godz. 9:00–12:00), „Pół na pół” (godz. 12:00–15:00) i „Norda na fali” (godz. 15:00–19:00).

Codziennie od poniedziałku do piątku na antenie Nordy FM można też wysłuchać o godzinie 14:15 audycji „Gość dnia”. Dziennikarze gościli w tym programie zarówno znane osobistości ze świata polityki, lokalnych samorządowców i działaczy społecznych, jak i gwiazdy show-biznesu, jak Katarzyna Figura czy Michał Szpak. We wtorki o godzinie 21:00 Anna Grzymkowska zaprasza na „Ciemniejszą Stronę Nordy”, gdzie prezentuje muzykę spoza popularnych kanonów. Z kolei piątkowe wieczory (godz. 19:00–22:00) to znana i lubiana audycja rozrywkowa „Norda Party”, przede wszystkim dla fanów dobrej zabawy i muzyki popularnej.

Radia Norda FM można słuchać na częstotliwości 88 Mhz, a także w internecie.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24