18.03.2019 08:07 0 mike

Leśnicy zapraszają na dni otwarte

Fot. Tomasz Iwaniuk/archiwum

Wejherowscy leśnicy zachęcają, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Pierwszego dnia wiosny zapraszają na dni otwarte Nadleśnictwa Wejherowo. Przez kilka godzin będzie można spędzić pierwsze wiosenne chwile w pięknych okolicznościach przyrody, a przy okazji – dowiedzieć się czegoś ciekawego o tutejszych lasach.

Jak podkreślają leśnicy, niezbędne jest zrozumienie ważnej roli, jaką mają do odegrania lasy. To nie tylko miejsca aktywnego wypoczynku, ale i nasza inwestycja w przyszłość. I to dosłownie.

Lasy pomagają w utrzymaniu powietrza, gleby, wody oraz człowieka w dobrym stanie. Są zasadniczym elementem wielu wyzwań, z którymi się obecnie mierzymy, takich jak przeciwdziałanie zmianom klimatu, eliminowanie głodu czy realizacja idei zrównoważonego rozwoju społeczności miejskich i wiejskich. Ich rola stanie się z czasem jeszcze większa, populacja ludzka nieustannie bowiem rośnie i do 2030 roku osiągnie 8,5 miliarda – czytamy na stronie Lasów Państwowych.

Dlatego nigdy nie jest zbyt wcześnie na edukację. Im młodsze dzieci uświadomią sobie znaczenie terenów leśnych, tym lepiej. Taka wiedza zostanie z nimi na dalszą część życia. Okazją do zdobycia nowych wiadomości będzie Międzynarodowy Dzień Lasów, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2012 roku. W ramach tego święta, 21 marca w Nadleśnictwie Wejherowo odbędzie się dzień otwarty.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Dnia Lasów brzmi „Lasy i Edukacja”, a jego głównym przesłaniem jest: „Naucz się kochać lasy”.

W programie dni otwartych Nadleśnictwa Wejherowo znajdzie się miejsce na wyjaśnienie, na czym polega praca leśnika. Nie zabraknie też spacerów po terenach leśnych, spotkań z mieszkańcami lasów i innych atrakcji. Dni otwarte są zorganizowane dla grup szkolnych. Można zgłaszać się do siedziby biura Nadleśnictwa Wejherowo (ul. Sobieskiego 247B, Wejherowo) w godzinach 9:00–13:00, po wcześniejszym zapisaniu się u p. Izabeli Pleskot (tel. 662 358 945). Liczba miejsc jest ograniczona.

Dzień wcześniej, 20 marca, będzie można wziąć udział w nocnym spacerze po lesie. Wydarzenie będzie organizowane przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Muza. Rozpocznie się o godzinie 18:00 i potrwa do około godziny 21:00. Organizatorzy zwracają się z prośbą o zabranie odpowiedniego ubioru i latarek oraz prowiantu na ognisko.

Plan nocnego spaceru

  1. Wykład pt. Sowy z sąsiedztwa i nie tylko…”

  2. Warsztaty i zabawy dla dzieci

  3. Prezentacja sów na żywo

  4. Spacer po lesie

  5. Wspólne ognisko przy opowieściach o nocnych łowcach

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmuje Mateusz Heise (tel. 600 892 384).

Źródło: Nadleśnictwo Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24