15.03.2019 09:10 3 PM

Gdańszczanka została trzecią w historii milionerką

Źródło: milionerzy.tvn.pl

W "Milionerach" padła główna wygrana – mieszkanka Gdańska wygrała milion złotych. Zwyciężczyni chce przeznaczyć pieniądze na mieszkanie z widokiem na Zatokę Gdańską. Odcinek, w którym Kasia Kant-Wysocka bezbłędnie odpowiedziała na 12 pytań, został wyemitowany 14 marca.

"Czym jest fuga dysocjacyjna?" – to było pytanie za pół miliona, na które Pani Kasia odpowiedziała w kilka sekund; wiedziała, że jest to zaburzenie nerwicowe. W pytaniu za milion trzeba było wskazać, która tajemnica nie jest chwalebna. Wśród czterech odpowiedzi znalazły się tajemnice: A. wniebowzięcia; Matki Bożej; B. zmartwychwstania Jezusa; C. śmierć Jezusa na krzyżu; D. zesłanie Ducha Świętego. Pani Kasia po namyśle wskazała na odpowiedź "C", a tym samym – stała się trzecią milionerką w historii teleturnieju.

Kasia Kant-Wysocka mieszka w Gdańsku i kocha to miasto. Nawet, jak mówi, z turystami w pakiecie! Skończyła filologię klasyczną, zna biegle łacinę i grekę, a historia antyczna jest jej największą pasją. Pracuje w marketingu, bo – jak przyznaje – ciężko znaleźć pracę zgodną z jej wykształceniem - czytamy na stronie milionerzy.tvn.pl.

Uczestniczkę z Gdańska na widowni wspierał jej mąż, Dominik. Pieniądze wygrane w programie przeznaczą na wymarzone mieszkanie z widokiem na Zatokę Gdańską.

W historii programu dotąd pory padły dwie wygrane. W 2010 roku na wszystkie pytania odpowiedział Krzysztof Wójcik, a w ubiegłym roku – emerytowana nauczycielka Maria Romanek z okolic Sanoka.

"Milionerzy" to teleturniej emitowany w Polsce przez telewizję TVN od 3 września 1999 roku do 26 stycznia 2003 roku, od 19 stycznia 2008 roku do 19 grudnia 2010 roku oraz ponownie od 9 lutego 2017 roku. Program oparty jest na brytyjskim formacie „Who Wants to Be a Millionaire?”. Główną nagrodą w polskiej wersji jest milion złotych, a droga do pieniędzy wiedzie przez 12 pytań, które mają cztery warianty odpowiedzi. Gracze mają do dyspozycji także trzy koła ratunkowe: pomoc publiczność, telefon do przyjaciela i eliminację dwóch błędnych odpowiedzi. Prowadzącym od samego początku jest Hubert Urbański.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24