14.03.2019 14:02 6 Kwt/KWP Gdańsk

Poszukiwany wpadł, bo palił papierosy na terenie wejherowskiego dworca

Źródło: KWP Gdańsk

Poszukiwany listem gończym 44-latek wpadł, bo zwrócił na siebie uwagę paleniem papierosów w miejscu publicznym. Do zatrzymania doszło na terenie wejherowskiego dworca. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie odbędzie karę 2,5 roku pozbawienia wolności za inne zabronione czyny.

Do zdarzenia doszło w środę (13 marca) około godziny 10:30 na peronie dworca PKP w Wejherowie. Policjant przewodnik psa patrolowo-tropiącego z wejherowskiej komendy podczas patrolu zauważył mężczyznę, który palił papierosa w miejscu objętym zakazem, w związku z czym postanowił go wylegitymować.

Mężczyzna na widok zbliżającego się funkcjonariusza i towarzyszącego mu czworonoga zaczął się nerwowo zachowywać. Policjant natychmiast podjął wobec niego interwencję. W trakcie legitymowania 44-latka i sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Gdyni do odbycia kary dwóch i pół roku pozbawienia wolności – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Mężczyzna został dodatkowo ukarany mandatem karnym za naruszenie zakazu obowiązującego na terenie dworca.

Źródło: KWP Gdańsk


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24