14.03.2019 10:02 1 PM

Po sesji w gminie Wejherowo – pieniądze dla szpitala i nowy przystanek

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

To już pewne – przedszkole w Gościcinie zostanie przeniesione do Bolszewa. Ostateczną uchwałę w tej sprawnie przegłosowali radni podczas sesji. Oprócz tego przekazali środki dla szpitala i zadecydowali o powstaniu nowego przystanku autobusowego.

W środę w Wejherowie odbyła się sesja rady gminy. Jednym z jej głównych tematów było przeniesienie przedszkola.

Wcześniej podjęliśmy uchwałę intencyjną, dzisiaj realizujemy ostatecznie po pozytywnej opinii kuratora – wyjaśnia Hubert Toma, przewodniczący Rady Gminy Wejherowo.

Przedszkole z ulicy Fabrycznej w Gościcinie zostanie przeniesione do pomieszczeń po gimnazjum w Bolszewie na ulicę Leśną. Jak wyjaśniają władze gminy, są tam znacznie lepsze warunki. Więcej w tym temacie pisaliśmy tutaj. Nie wiadomo, na co przeznaczony zostanie budynek po placówce w Gościcinie.

Radni zadecydowali także o utworzeniu nowego przystanku w Warszkowie. Więcej o sprawie pisaliśmy w tym miejscu.

W praktyce oznacza to przystanki istniejące z wyjątkiem utworzenia nowego przystanku w Warszkowie, w związku ze zmianą organizacji dowozu uczniów do szkół. To zadanie zleciliśmy PKS-owi. Linia ta będzie otwarta i będą z niej mogli skorzystać mieszkańcy – wyjaśnia Henryk Skwarło, wójt gminy Wejherowo.

Oprócz tego przeznaczono 50 tys. zł dla wejherowskiego szpitala, a także ustalono wysokość środków na kształcenie nauczycieli, będzie to 1500 zł na semestr dla osoby, która będzie chciała podnieść swoje kwalifikacje.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24