14.03.2019 08:00 49 mike/Wejherowo.pl/MZK Wejherowo

Wejherowo: Zamkną część ulicy 12 Marca. Sprawdź, co się zmieni

Fot. Wejherowo.pl

Już od najbliższego czwartku (21 marca) trzeba się przygotować na poważne zmiany drogowe w Wejherowie. Z powodu rozpoczęcia budowy ronda na wysokości Bramy Oliwskiej, zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ulica 12 Marca – do skrzyżowania z ul. Myśliwską. Oznacza to utrudnienia także dla pasażerów komunikacji miejskiej. Na czas trwania robót będą wyznaczone objazdy.

Nowe rondo, inwestycja powiatu wejherowskiego, powstanie u zbiegu ulic 12 Marca i Torowej. Prace drogowe mają ruszyć już za tydzień. Kierowcy i pasażerowie MZK Wejherowo będą musieli zatem uzbroić się w cierpliwość. Początek prac drogowców oznacza zamknięcie dla ruchu kołowego około 700-metrowego odcinka jednej z ważniejszych ulic w Wejherowie – 12 Marca. Na czas trwania robót wyznaczono objazdy ulicą Roszczynialskiego.

Źródło: MZK Wejherowo

Autobusy linii nr 2

Kierunek: Wejherowo dworzec PKP

  • Od przejazdu kolejowego na ul. 12 Marca dalsza trasa będzie przebiegała ulicami: Myśliwską, Roszczynialskiego i Wniebowstąpienia. Dalszy ciąg trasy – bez zmian.

Kierunek: Wejherowo Szpital

  • Od przystanku „Wejherowo Reformatów” autobusy pojadą ulicami: Wniebowstąpienia, Roszczyniaskiego i Myśliwską. Dalsza trasa bez zmian.

Autobusy linii nr 11 w obu kierunkach nie będą kursowały przez ulicę Wniebowstąpienia.

Autobusy linii nr 16

Kierunek: Wejherowo Transportowa

  • Od przystanku „Wejherowo Wąska” trasa będzie przebiegać ulicami: Myśliwską, Roszczynialskiego i Wniebowstąpienia. Dalsza trasa bez zmian.

Kierunek: Wejherowo Osiedle Sikorskiego

  • Od przystanku „Wejherowo Reformatów” autobusy pojadą ulicami: Wniebowstąpienia, Roszczynialskiego, Myśliwską. Dalszy ciąg trasy – bez zmian.

Ponadto MZK Wejherowo informuje, że na trasie objazdów autobusy będą się zatrzymywały na wszystkich przystankach.

W zatoce przy ul. 12 Marca przed przejazdem kolejowym zostanie utworzony dodatkowy przystanek „Wejherowo 12 Marca n/ż” dla linii nr 2 i 11 w kierunku do Dworca PKP i Gniewowa – podaje przewoźnik.

Wyłączone z obsługi będą za to następujące przystanki: Judyckiego 01 i 02, Myśliwska 01 i 02 oraz Płk. Dąbka 01 i 02.

Szczegółowe informacje na temat zmienionych tras kursowania miejskich autobusów można też uzyskać u dyspozytora MZK pod numerem telefonu 58 672 29 33, a także na stronie internetowej przewoźnika.

Na razie nie podano szczegółowego harmonogramu prac przy budowie nowego ronda na ulicy 12 Marca. O wszelkich istotnych zmianach będziemy na bieżąco informować.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24