13.03.2019 13:48 1 mike

Dojadą bezpiecznie na wycieczkę i zawody

Fot. Marek Trybański/TTM

Jest wygodny, bezpieczny, a przede wszystkim – funkcjonalny, co jest bardzo ważne w tego typu pojazdach. To można powiedzieć o nowych samochodzie, z którego będą korzystać podopieczni Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Zakup auta w połowie był współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

Wejherowski zespół kształcenia specjalnego dynamicznie się rozwija i przyjmuje coraz więcej uczniów. Podopieczni PZKS mają nawet 25 lat. Dzieci wciąż przybywa, a wraz z nimi – bieżących potrzeb. Jedną z nich była konieczność zakupu nowego samochodu. W środę (13 marca) na placu przy Szkole Podstawowej nr 7 w Wejherowie nastąpiło jego uroczyste przekazanie.

Cieszymy się, że nasza flota samochodowa powiększy się o kolejny pojazd przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością ruchu. Autobusy, które wynajmujemy na wycieczki dla naszej młodzieży, nie mają takich udogodnień – zaznacza Małgorzata Woźniak, dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. – Drugi samochód umożliwi korzystanie z atrakcji pozalekcyjnych również dzieciom i młodzieży, którzy na co dzień poruszają się na wózkach inwalidzkich – dodaje.

Podopieczni PZKS uczestniczą też w zawodach, konkursach czy turniejach na terenie całego województwa pomorskiego. Nowy pojazd umożliwi sprawniejszy transport na tego typu imprezy.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Samochód marki Ford, który trafił do wejherowskiej placówki, jest bardzo funkcjonalny. Po wymontowaniu tylnych siedzeń może przewozić nawet cztery osoby na wózkach inwalidzkich. Pojazd jest też wyposażony w specjalne legary, które umożliwiają swobodne wprowadzenie wózków.

Był to samochód bardzo potrzebny w tej placówce. To zakup jak najbardziej przewidziany i zaplanowany. Cieszę się, że udało się go sfinansować z PFRON. Cały koszt to 130 tysięcy złotych, z czego 50 procent udało się pozyskać z tego funduszu, więc wydatek po stronie powiatu był już mniejszy – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Przy okazji uroczystego przekazania samochodu odsłonięto też tablicę pamiątkową. Jest ona związana z 85-leciem placówki i setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Nasi pracownicy postanowili ufundować taką tablicę. Jesteśmy jedną z najstarszych placówek tego typu w województwie pomorskim, dlatego chcielibyśmy, aby obchody 85-lecia zostały właśnie upamiętnione w takiej formie – podkreśla Małgorzata Woźniak.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24