23.02.2019 14:04 0 Kwt/pomorskie.eu

Pragnell Shakespeare Award trafi do Gdańska

Fot. Rafał Placek/źródło: Pomorskie.eu

Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego został wyróżniony odznaczeniem przyznawanym za wybitne osiągnięcia w popularyzowaniu i rozwoju wiedzy na temat dzieł Williama Szekspira oraz wkład w zrozumienie jego twórczości.

Profesor Jerzy Limon pojedzie do Stratford, rodzinnej miejscowości Williama Szekspira, w dniu jego urodzin, czyli 27 kwietnia.

Obchody urodzin Szekspira (Shakespeare Birthday Celebrations), odbywające się w Stratfordzie nad Avonem, co roku gromadzą przedstawicieli władz, biznesu i kultury z Wielkiej Brytanii oraz z zagranicy. Pozostają jednym z nielicznych spotkań korpusu dyplomatycznego w Wielkiej Brytanii organizowanym poza Londynem – informuje Urząd Marszałkowski Województw Pomorskiego.

Nagroda przyznawana jest od 1990 roku i ufundowana została przez słynnego jubilera, George'a Pragnella ze Stratfordu nad Avonem. Przyznaje się ją osobom, które odnoszą znaczące sukcesy związane z twórczością Szekspira.

Jerzy Limon jest profesorem Uniwersytetu Gdańskiego, tłumaczem literatury angielskiej, teatrologiem, anglistą, historykiem, pisarzem i zarazem wybitnym znawcą Szekspira i epoki elżbietańskiej. Jest też członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Szekspirowskiego, Polskiego Towarzystwa Szekspirowskiego, Polskiej Akademii Umiejętności i Polskiej Akademii Nauk, Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Polskiego Towarzystwa Historyków Teatru, ZAiKS-u, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i dyrektorem Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Pełni również funkcję dyrektora artystycznego międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24